Menu główne

Sesje autorskie

Tworząc tę kategorię, miałem na celu zebranie w jednym miejscu kilku różnych tematycznie sesji zdjęciowych. Być może nie wszystkie łączą się w podobnym nastroju, ale każda z nich oddaje indywidualny charakter tematu i bohatera sesji. Dzięki temu można poznać wyjątkowe osoby i rzucić na nie wyjątkowym okiem mojego obiektywu.

Thomas Ligotti - Klub Czytelniczy Sofy Literackiej

3 marca 2016 r. odbyło się spotkanie Klubu Czytelniczego Sofy Literackiej w Katowicach. Wieczór ten został poświęcony twórczości Thomasa Ligotiego, którego twórczość polskim czytelnikom przybliżyło wydawnictwo OKULTURA. Głównymi gośćmi wieczoru byli sympatycy i tłumacze opowieści Ligottiego Wojciech Gunia i Mateusz Kopacz oraz Dariusz Misiuna, wydawca. Całość poprowadził Krzysztof Grudnik.Był to bardzo interesujący i obfitujący w dyskusje i dygresje wieczór. Czuć było fascynację mroczną twórczością jednego z najbardziej zadziwiających twórców współczesnej literatury grozy. Atmosfera klubu jak najbardziej sprzyja takim spotkaniom, której choć część być może udało mi się oddać na kilku zdjęciach.
Zobacz pełny opis

Michał Stonawski - pisarz fantastyki i grozy

Michała Stonawskiego niektórzy znają z mrocznych i skandalicznych opowieści. Niektórzy z warsztatów literackich, które prowadził. Inni z konwentów fantastyki, a jeszcze kolejni jako wyjątkową osobę w świecie polskiej literatury. Ogólnie można streścić tę wyjątkową osobowość następująco: "Autor beletrystyki, publicysta, krytyk literacki. Debiutował w 2010 roku opowiadaniem "Wyrok" w antologii "Horyzonty Wyobraźni 2010". Od tego czasu opublikował blisko trzydzieści opowiadań tak elektronicznie, jak i na papierze (ostatnio: "Oblicza grozy" wyd. Replika 2014). Aktywny członek fandomu fantastyki, organizator i koordynator eventów literackich, współorganizator Nagrody Polskiej Literatury Grozy im. Stefana Grabińskiego, prezes Polskiego Stowarzyszenia Miłośników Literatury Grozy. Redaktor naczelny polskagroza.pl. Niepoprawny pożeracz popkultury".…
Zobacz pełny opis

Necromantical Screams - sesja zespołu

W roku 2013 w Wigilię Wszystkich Świętych, czyli słynną Noc Halloween, odbyła się jedna z najbardziej oldschoolowych sesji, jaką miałem okazję fotografować. Razem z zespołem Necromantical Screams zaszyliśmy się w krakowskich fortach na Prokocimiu i zrealizowaliśmy obrazy pełne mroku i ognia, pełne makijaży, skór, łańcuchów... Wszystko z naciskiem na klimat z lat 80-tych.
Zobacz pełny opis

Monika Dorota - sesja aktorska

Monika Dorota jest aktorką młodego pokolenia znaną przede wszystkim z roli pielęgniarki w filmie "Pod Mocnym Aniołem" Wojciecha Smażowskiego oraz Ulki w obrazie "Konsumenci". Naszą sesję zdjęciową zorganizowaliśmy w jednym z mieszkań w krakowskiej kamienicy, aby pokazać także inne oblicza jej osobowości.
Zobacz pełny opis

Lenon Tattoo Extreme - studio tatuażu

Sesję utalentowanego krakowskiego tatuażysty Roberta "Lenona" Mokoszana zorganizowaliśmy w jego studiu przy Al. Daszyńskiego. Działalność Roberta bardziej znana jest pod nazwą Extreme Studio Lenon Tattoo. Człowiek wychowany od lat na muzyce metalowej, idealnie wpisuje się w nurt magicznego artyzmu tatuażu. Jego prace można odnaleźć w internecie i na profilu facebookowym. Podczas sesji skupialiśmy się jednak na elementach jego pracy i pasji, a modelem tatuującym swoje dłonie był Leszek Wojnicz-Sianożęcki znany z zespołów HOLY DEATH, NECROMANTICAL SCREAMS, DEADLY FROST oraz znanego na całym świecie magazynu "Oldschool Metal Maniac".
Zobacz pełny opis

FacebookG+TwitterRSS