Menu główne

Fotografia wnętrz

Fotografia wnętrz jest dla mnie wyjątkowym rodzajem fotografii, który pozwala mi nie tylko odwiedzać niesamowite miejsca, poznać różnorodne style i pomysły na wystrój domów czy mieszkań, ale także pokazać je w wyjątkowym świetle i nastroju - nadać im szczególny charakter, wydobyć z nich dodatkową historię. Fotografując wiele różnorodnych lokacji odnalazłem swój indywidualny styl i technikę, którą ciągle dopracowuję, aby zdjęcia miały jak najbardziej profesjonalny charakter, a jednocześnie nie zatraciły ducha pomieszczeń, w których zostały wykonane.

Wyjątkowe schody w Małopolsce - Krzysztof Jarosz

Schody bywają dla nas w życiu elementem codzienności, na którą często nie zwracamy uwagi. Czasami niektórzy zagłębiają się w lekturach, gdzie odkrywają, że schody mogą być symbolem. Są symbolem trudu, wspinania się, dążenia do doskonałości. Odpowiadają również za bezpieczne zejście na ziemię. Wielu uważa, że to ich trud wspinania się po tych schodach jest pracą ciężką. Równie ciężką jest stworzenie takich schodów, dopasowanie ich do świata, w jakim mają funkcjonować. Schody to często kompozycja, która w sposób niezauważalny wytycza innym drogę...
Zobacz pełny opis

Domek w Mogilanach (pierwszy)

Nowe nieduże domki powinny spełniać jak największe zasady funkcjonalności. Jeden z nich ostatnimi czasy miałem przyjemność fotografować, szkoda jedynie, że w stanie zupełnie oddanym spod igły. Jest wszystko sterylne, piękne... Teraz należy tchnąć weń życie.
Zobacz pełny opis

Apartament w Krakowie

Apartamenty to jedne z najprzyjaźniejszych miejsc dla fotografa. Spora przestrzeń, dużo światła, atrakcyjne wnętrza urządzone często w wyjątkowym guście. Jeden z tych, jakie fotografowałem ostatnio, być może nie był dekoratorskim szałem. Raczej mieścił się w klasycznym wydaniu, jednakże jego elementy były dopasowane do siebie idealnie. Poza tym, apartament zajmował całe ostatnie piętro budynku i posiadał niesamowite nastrojowe korytarze, w których ogrzewanie ukryte było w ścianach, dzięki czemu zachowano więcej przestrzeni. Ubolewam, że nie był jeszcze wtedy wybudowany ogród na dachu budynku, do którego mogłem obejrzeć jedynie wejście po schodach, ale być może kiedyś będzie mi dane jeszcze i to uwiecznić.
Zobacz pełny opis

Pałac Cianowice

Pałac Cianowice to wyjątkowe miejsce. Odrestaurowany z zabytkowej ruiny przez niestety nieżyjącą już Panią Katarzynę Adamowicz, stał się ze "straszydła" piękną rezydencją, którą śmiało można stawiać za wzór. Jego wykończenia podjęły się dwie firmy - jedna z Włoch, druga z Polski. Zdjęcia wykonywałem dla firmy Solidny Remont, która właśnie dołożyła wielu starań, aby pałac wyglądał tak wyjątkowo. Będąc w tym miejscu, pomimo jego wielkości, dało się wyczuć ciepłą atmosferę, którą też chciałem oddać na zdjęciach. "Pałac Dobieckich, obecny pałacyk w Cianowicach, został wzniesiony na przełomie XIX i XX wieku z fundacji rodziny Dobieckich. Projekt wykonał Teodor Talowski – jeden z…
Zobacz pełny opis

Fotografia mieszkań

Fotografia mieszkań nie należy do rzeczy najłatwiejszych, a jest bardzo często niezbędna w celach sprzedażowych lub też katalogowych. Mieszkania bywają ciasne, słabo doświetlone, zawierają czasami nieatrakcyjne elementy... Nie znaczy to, że są nieatrakcyjne, ale często zdjęcia wnętrz wykonane nieumiejętnie, dają niewymierny efekt. Ja skupiam się przede wszystkim na jak najciekawszym pokazaniu pomieszczeń, odpowiednim ich doświetleniu oraz obróbce graficznej, która ma w jak najbardziej idealny sposób odwzorować charakter mieszkania i pomieszczeń. Bywają przecież pomieszczenia puste i chłodne, ciepłe i przytulne. Poprzez fotografię można oddać ich charakter a dzięki temu osiągnąć komercyjne cele.
Zobacz pełny opis

FacebookG+TwitterRSS