Menu główne

Fotografia krajobrazowa

Fotografia krajobrazu to tak naprawdę fotografia chwili, a mawia się, że każda chwila jest wiecznością. W mojej fotografii dominuje pejzaż mroczny, nocny, a często uchwycony tak, aby posiadał nastrój postindustrialny a nawet postapokaliptyczny. Dominantą jest w nim samotność, pustka, przemijanie... Często bowiem te elementy przemawiają do człowieka silniej, a moje fotografie bardziej są związane z działalnością człowieka niż otaczającej go przyrody, stąd pewnie taki a nie inny ich charakter.

Martwe marzenia (Cmentarz Borne Sulinowo)

Nie jestem taki pewien, czy pluszowe misie, pieski, diabełki, a także lalki i figurki nie mają duszy. Dusza może oznaczać nic innego jak historię. Historia odciska swój ślad na wszystkim. Historia jest czasem, który przemija cholernie nieubłaganie, pieczętując tylko to, co pozostaje w świecie materialnym, dostępnym naszym zmysłom. My tylko te pieczęcie dostrzegamy i tylko taki dokument jesteśmy w stanie zaakceptować. Zupełnie jak biurokraci. Wszystko, co jest poza tym, zapominamy. Zapominamy o bólu, tęsknocie, rozpaczy i miłości. Liczy się tylko pieczątka. Bywa jednak, że takie pieczęcie to... pewnego rodzaju pakty z Diabłem, pakty z niewiadomym, pakty emocji. O cmentarzu w…
Zobacz pełny opis

Przestrzenie cywilizacji

Przestrzenie cywilizacji to zbiór różnych zdjęć, na których przedstawiam swoją fascynację ludzką działalnością, industrializmem, technologią. Często są one przesiąknięte nutami postapokaliptycznymi, fantastycznymi.
Zobacz pełny opis

Księżyc i słońce

Te dwa ciała niebieskie od zawsze manipulują moim nastrojem, stąd bywa, że czasami poświęcam im więcej uwagi... Bywają bowiem chwile, kiedy dobrze jest pobyć z nimi sam na sam.
Zobacz pełny opis

Cmentarz Rakowice

Cmentarz Rakowicki to jeden z najpiękniejszych cmentarzy w Polsce. Jego majestatyczny pejzaż czasami chciałem uchwycić na swoich zdjęciach, szczególnie tych, które robiłem podczas naszych wspólnych spacerów i rozmów z Filipem Ornatem. Z pewnością galeria tych zdjęć będzie się poszerzać o kolejne wspomnienia...
Zobacz pełny opis

FacebookG+TwitterRSS