Menu główne

Fotografia

W dziale fotografii znajdują się wszystkie moje prace, które podzielone zostały na najważniejsze kategorie. Odnajdziecie wśród nich moje różnorodne pasje i techniki, jakimi się kieruję, aby uczynić swoje zdjęcia wyjątkowymi. Nie potrafię zamknąć się tylko w jednej ramie, ograniczyć spojrzenia na świat, stąd szeroki wachlarz tamatyki i nastroju. Od jasnej, pogodnej i ekskluzywnej fotografii wnętrz, przez kolorową fotografię modową i sesje aktorskie aż po mroczne obrazy z pogranicza horroru i postapokalipsy.

Thomas Ligotti - Klub Czytelniczy Sofy Literackiej

3 marca 2016 r. odbyło się spotkanie Klubu Czytelniczego Sofy Literackiej w Katowicach. Wieczór ten został poświęcony twórczości Thomasa Ligotiego, którego twórczość polskim czytelnikom przybliżyło wydawnictwo OKULTURA. Głównymi gośćmi wieczoru byli sympatycy i tłumacze opowieści Ligottiego Wojciech Gunia i Mateusz Kopacz oraz Dariusz Misiuna, wydawca. Całość poprowadził Krzysztof Grudnik.Był to bardzo interesujący i obfitujący w dyskusje i dygresje wieczór. Czuć było fascynację mroczną twórczością jednego z najbardziej zadziwiających twórców współczesnej literatury grozy. Atmosfera klubu jak najbardziej sprzyja takim spotkaniom, której choć część być może udało mi się oddać na kilku zdjęciach.
Zobacz pełny opis

Wyjątkowe schody w Małopolsce - Krzysztof Jarosz

Schody bywają dla nas w życiu elementem codzienności, na którą często nie zwracamy uwagi. Czasami niektórzy zagłębiają się w lekturach, gdzie odkrywają, że schody mogą być symbolem. Są symbolem trudu, wspinania się, dążenia do doskonałości. Odpowiadają również za bezpieczne zejście na ziemię. Wielu uważa, że to ich trud wspinania się po tych schodach jest pracą ciężką. Równie ciężką jest stworzenie takich schodów, dopasowanie ich do świata, w jakim mają funkcjonować. Schody to często kompozycja, która w sposób niezauważalny wytycza innym drogę...
Zobacz pełny opis

Martwe marzenia (Cmentarz Borne Sulinowo)

Nie jestem taki pewien, czy pluszowe misie, pieski, diabełki, a także lalki i figurki nie mają duszy. Dusza może oznaczać nic innego jak historię. Historia odciska swój ślad na wszystkim. Historia jest czasem, który przemija cholernie nieubłaganie, pieczętując tylko to, co pozostaje w świecie materialnym, dostępnym naszym zmysłom. My tylko te pieczęcie dostrzegamy i tylko taki dokument jesteśmy w stanie zaakceptować. Zupełnie jak biurokraci. Wszystko, co jest poza tym, zapominamy. Zapominamy o bólu, tęsknocie, rozpaczy i miłości. Liczy się tylko pieczątka. Bywa jednak, że takie pieczęcie to... pewnego rodzaju pakty z Diabłem, pakty z niewiadomym, pakty emocji. O cmentarzu w…
Zobacz pełny opis

Domek w Mogilanach (pierwszy)

Nowe nieduże domki powinny spełniać jak największe zasady funkcjonalności. Jeden z nich ostatnimi czasy miałem przyjemność fotografować, szkoda jedynie, że w stanie zupełnie oddanym spod igły. Jest wszystko sterylne, piękne... Teraz należy tchnąć weń życie.
Zobacz pełny opis

Apartament w Krakowie

Apartamenty to jedne z najprzyjaźniejszych miejsc dla fotografa. Spora przestrzeń, dużo światła, atrakcyjne wnętrza urządzone często w wyjątkowym guście. Jeden z tych, jakie fotografowałem ostatnio, być może nie był dekoratorskim szałem. Raczej mieścił się w klasycznym wydaniu, jednakże jego elementy były dopasowane do siebie idealnie. Poza tym, apartament zajmował całe ostatnie piętro budynku i posiadał niesamowite nastrojowe korytarze, w których ogrzewanie ukryte było w ścianach, dzięki czemu zachowano więcej przestrzeni. Ubolewam, że nie był jeszcze wtedy wybudowany ogród na dachu budynku, do którego mogłem obejrzeć jedynie wejście po schodach, ale być może kiedyś będzie mi dane jeszcze i to uwiecznić.
Zobacz pełny opis

Michał Stonawski - pisarz fantastyki i grozy

Michała Stonawskiego niektórzy znają z mrocznych i skandalicznych opowieści. Niektórzy z warsztatów literackich, które prowadził. Inni z konwentów fantastyki, a jeszcze kolejni jako wyjątkową osobę w świecie polskiej literatury. Ogólnie można streścić tę wyjątkową osobowość następująco: "Autor beletrystyki, publicysta, krytyk literacki. Debiutował w 2010 roku opowiadaniem "Wyrok" w antologii "Horyzonty Wyobraźni 2010". Od tego czasu opublikował blisko trzydzieści opowiadań tak elektronicznie, jak i na papierze (ostatnio: "Oblicza grozy" wyd. Replika 2014). Aktywny członek fandomu fantastyki, organizator i koordynator eventów literackich, współorganizator Nagrody Polskiej Literatury Grozy im. Stefana Grabińskiego, prezes Polskiego Stowarzyszenia Miłośników Literatury Grozy. Redaktor naczelny polskagroza.pl. Niepoprawny pożeracz popkultury".…
Zobacz pełny opis

Necromantical Screams - sesja zespołu

W roku 2013 w Wigilię Wszystkich Świętych, czyli słynną Noc Halloween, odbyła się jedna z najbardziej oldschoolowych sesji, jaką miałem okazję fotografować. Razem z zespołem Necromantical Screams zaszyliśmy się w krakowskich fortach na Prokocimiu i zrealizowaliśmy obrazy pełne mroku i ognia, pełne makijaży, skór, łańcuchów... Wszystko z naciskiem na klimat z lat 80-tych.
Zobacz pełny opis

Monika Dorota - sesja aktorska

Monika Dorota jest aktorką młodego pokolenia znaną przede wszystkim z roli pielęgniarki w filmie "Pod Mocnym Aniołem" Wojciecha Smażowskiego oraz Ulki w obrazie "Konsumenci". Naszą sesję zdjęciową zorganizowaliśmy w jednym z mieszkań w krakowskiej kamienicy, aby pokazać także inne oblicza jej osobowości.
Zobacz pełny opis

Przestrzenie cywilizacji

Przestrzenie cywilizacji to zbiór różnych zdjęć, na których przedstawiam swoją fascynację ludzką działalnością, industrializmem, technologią. Często są one przesiąknięte nutami postapokaliptycznymi, fantastycznymi.
Zobacz pełny opis

Księżyc i słońce

Te dwa ciała niebieskie od zawsze manipulują moim nastrojem, stąd bywa, że czasami poświęcam im więcej uwagi... Bywają bowiem chwile, kiedy dobrze jest pobyć z nimi sam na sam.
Zobacz pełny opis

FacebookG+TwitterRSS